,,Sprintem do Maratonu”

W słoneczne środowe przedpołudnie dnia 28 października 2015 roku wszystkie przedszkolaki razem ze swoimi wychowawczyniami oraz panią dyrektor Marią Figurą- Motyką wzięły udział w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków i tym samym dołączyły do grona małych maratończyków.

Impreza sportowa zorganizowana została na miejscowym Stadionie piłkarskim klubu ,,Skałka- Żabnica” a nad jej przebiegiem czuwały panie nauczycielki pracujące w Przedszkolu Publicznym w Żabnicy. Przedszkolaki ubrane w sportowe stroje oraz podkoszulki piłkarskie wyruszyły z przedszkola na Stadion piłkarski, gdzie przed rozpoczęciem maratonu wzięły udział w rozgrzewce przeprowadzonej przez p. Basię. Następnie wszystkie dzieci oraz panie ustawiły się na linii startu i pobiegli…Z ogromną radością oraz zapałem wszyscy uczestnicy maratonu dobiegli do Mety. Jednak apetyt dzieci na sportowe wyczyny nie miał końca i jeszcze kilkakrotnie przebyły one wyznaczony dystans.

Na zakończenie Przedszkolnego Maratonu wszystkie dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami oraz nagrodami. Każdemu przedszkolakowi został wręczony przez panią dyrektor medal oraz dyplom małego maratończyka.

Wydarzenie to na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo w postaci radosnych wspomnień. Mamy nadzieję, iż dzięki takim imprezom jak ,, Maraton Przedszkolaków” zachęcimy dzieci oraz ich rodziców do częstszego podejmowania różnych aktywności fizycznych, co na pewno odbiję się pozytywnie na ich zdrowiu oraz samopoczuciu. A kto wie, może w przyszłości usłyszymy o wielkiej karierze sportowej, któregoś z naszych małych przedszkolaków. Póki co, możemy obiecać, iż zorganizowany ,, I Maraton Przedszkolaków” spodobał się tak bardzo wszystkim dzieciom jak i panią, że na pewno weźmiemy udział w kolejnej jego edycji.

mgr Ewa Suchanek

zaraton


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 13 03
Fax: 33 864 13 03

Adres:
Szkolna 3
34-350 Żabnica
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Przedszkole w Żabnicy
Szkolna 3
34-350 Żabnica
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 13 03

Email

mariafm@wp.pl
Font Resize
Kontrast