Kopciuszek – Cinderella

W kwietniu obejrzeliśmy niezwykłą bajkę pt „Kopciuszek” w języku angielskim. Bajka Kopciuszek po angielsku ? Tak zgadza się, a to wszystko dzięki zawsze ciekawym pomysłom uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. m Kamila Baczyńskiego z Węgierskiej Górki.

Tekst do bajki napisał Kacper Jarco tłumaczenie Olga Dziedzic w rolach głównych wystąpili: Kopciuszek Olga Dziedzic, książę- Karol Mocek, macocha Dagmara Wochnik, siostry kopciuszka Julia Kalinowska i Asia Jurasz a wszystko to działo się pod czujnym okiem nauczycieli Uli Figury i Katarzyny Gaweł- Biegun

Akcja Bajki Kopciuszek po angielsku rozgrywa się w czasach współczesnych przedstawiała bohaterów pozytywnych i negatywnych gdzie oczywiście dobro zwycięża czyli w biednej dziewczynie zakochuje się przystojny chłopak, obiekt westchnień wielu bogatych dziewczyn.

Tekst przeplatany jest scenkami humorystycznymi i współczesną muzyką.

Nasze dzieci( i nie tylko) z wielkim zainteresowaniem i wręcz zauroczeniem obejrzały przedstawienie, nagrodziły aktorów wielkimi brawami. Podczas występu dzieci uczyły się angielskich słówek, powtarzając je i nawołując postacie z bajki. Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom gimnazjum za taką niespodziankę i prosimy o więcej.


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 13 03
Fax: 33 864 13 03

Adres:
Szkolna 3
34-350 Żabnica
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Przedszkole w Żabnicy
Szkolna 3
34-350 Żabnica
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 13 03

Email

mariafm@wp.pl
Font Resize
Kontrast