Teatr „Eden”

W ubiegłym roku szkolny, kilkakrotnie gościliśmy interaktywny teatr EDEN z  Wieliczki.  Przedstawił on dzieciom „Przypowieść o talentach”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i w skupieniu śledziły historię Króla, który wyjeżdża w daleką podróż i postanawia na czas nieobecności rozdać swoje bogactwo ukochanym sługom.

Po dokonaniu sprawiedliwego podziału daje każdemu tyle złota, ile uważa za słuszne, wierząc przy tym, że słudzy będą potrafili wykorzystać i pomnożyć to, co dostali za darmo. Przedstawiona historia uświadomiła dzieciom, że nasze talenty i umiejętności to bogactwo, które każdy dostał od Boga. Nasi mali podopieczni poznali, że warto być pracowitym i sumiennym, bo jest czas na pracę i czas na zabawę.

Oglądaliśmy również sztukę pt: „Opowieść o dobrym człowieku”. Jest to spektakl stworzony na podstawie Przypowieści biblijnej o miłosiernym Samarytaninie. Przedstawia historię napadniętego człowieka, na którego tragedię przechodzący ludzie pozostawali obojętni. Dopiero Samarytanin zauważa cierpiącego i postanawia mu pomóc. Angażuje dzieci do pomocy potrzebującemu.

To wspaniałe przedstawienie teatralno – muzyczne w trakcie którego dzieci uczą się gry na instrumentach, poznają wartość bezinteresownej pomocy i odpowiadają na pytanie „kto to jest dobry człowiek?”