o_nas

Żabnica to wieś w gminie Węgierska-Górka położona w Beskidzie Żywieckim, rozciąga się wzdłuż potoku o tej samej nazwie, pomiędzy grzbietami Lipowskiej, Prusowa i Abrahamowa.

Główne przysiółki wsi podchodzą pod Boraczą i podnóże Romanki.

Wieś Żabnica ciągnie się wzdłuż 12-sto kilometrowej drogi. W samym środku wsi położone jest przedszkole.

Położenie przedszkola nie jest korzystne dla wszystkich mieszkańców wsi, od przedszkola do niektórych budynków mieszkalnych odległość wynosi nawet do 10 km.

Przedszkole istnieje od 1951 roku, od 1982 roku mieści się w obecnym

budynku. W roku 2001 zlikwidowano piwnice w których obecnie mieszczą się pomieszczenia dla dzieci. W roku 2013 rozpoczeto rozbudowę budynku przedszkolnego o Bibliotekę i świetlicę (stanowiącą Filię Biblioteki Publicznej w Węgierskiej Górce). Budowę zakończono we wrześniu 2014 a do użytku przedszkola przeznaczono świetlicę, która mieści się w górnej części budynku..

Pieczę nad przedszkolem stanowi Urząd Gminy Węgierska Górka.

Obecnie do Przedszkola w Żabnicy uczęszcza 100 dzieci co stanowi 5 grup przedszkolnych z których każda ma swoją nazwę. Nazywamy się Krasnoludki, Muchomorki, Zielone żabki, Smerfy oraz Biedroneczki.