Spotkanie z ratownikiem górskim beskidzkiej grupy GOPR

Dnia 12.02.2016 odwiedził nas przedstawiciel Grupy Beskidzkiej GOPR Pan Michał Juraszek. Opowiedział dzieciom czym charakteryzuje się praca ratownika górskiego, jak należy zachowywać się w górach, jakie zagrożenia czyhają na turystów i jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

Dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, z zaangażowaniem ćwiczyły te umiejętności wraz z pieskiem Reksiem. Pan Ratownik przekazał dzieciom niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa swojego i innych na stoku, przypomniał o numerach alarmowych oraz co czynić w sytuacjach awaryjnych na stoku przed zbliżającymi się zimowymi feriami. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały przygotowany przez ratownika sprzęt, zapoznały się z apteczką Ratownika GOPR-u. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo ciekawych pytań. Na koniec otrzymaliśmy od naszego gościa przepięknie ilustrowaną książeczkę „ ABC małego ratownika ”

Barbara Marszałek